Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetini bitirən, daha sonra İtaliyada Marangoni Universitetində Luxury Interior Design üzrə ixtisaslaşan memar və interyer dizayneri Aysel Mahmudlu, hal-hazırda memarlıq və dizayn sahəsindəki uğurları ilə tanınır. O, “Azul Bureau” adlı dizayn bürosunun yaradıcısıdır və komandası ilə birgə müxtəlif memarlıq, interyer dizaynı və tikinti layihələrini həyata keçirir.
Aysel Mahmudlu və komandası, Azərbaycanın ən böyük məscidi olan “Heydər Məscidi”-ni Naxçıvanda tikərək böyük bir uğura imza atıblar. Bu layihə 15 iyul 2022-ci ildə tamamlanıb və məscid, öz möhtəşəmliyi və arxitekturası ilə diqqət çəkir.
Bundan əlavə, Mahmudlu bir çox otellər, restoranlar və fərdi yaşayış evlərinin dizaynını həyata keçirib və özünə geniş bir müştəri bazası qazanıb. Ən yeni uğuru isə, 2024-cü ildə İtaliyanın məşhur mebel brendi Asnaghi Interiors ilə əməkdaşlığa başlamasıdır. Aysel Mahmudlu, bu brend üçün xüsusi dizayn etdiyi mebelləri "Aysel by Asnaghi Interiors" kolleksiyası adı ilə təqdim edir. Kolleksiya, 2024-cü ilin aprel ayında Milanda keçiriləcək "ISaloni" sərgisində nümayiş etdiriləcək və xarici müştərilər tərəfindən böyük maraqla qarşılanması gözlənilir.
Aysel Mahmudlu, dizayn dünyasında ardıcıl olaraq daha böyük uğurlar əldə edərək, beynəlxalq səviyyədə tanınan bir peşəkar olaraq yoluna davam edir. Onun karyera yolunda uğurlar arzulayırıq.

Aysel Mahmudlu, an architect and interior designer who graduated from the Azerbaijan University of Architecture and Construction and later specialized in Luxury Interior Design at the Marangoni University in Italy, is currently known for her success in the fields of architecture and design. She is the founder of the design bureau "Azul Bureau" and, together with her team, works on various architectural, interior design, and construction projects.
Aysel Mahmudlu and her team achieved great success by constructing the largest mosque in Azerbaijan, the "Heydar Mosque" in Nakhchivan. This project was completed on July 15, 2022, and the mosque stands out for its magnificent architecture.
In addition, Mahmudlu has designed numerous hotels, restaurants, and private residences, earning a wide client base. Her latest success is her collaboration with the famous Italian furniture brand Asnaghi Interiors in 2024. Aysel Mahmudlu has designed a special furniture collection, "Aysel by Asnaghi Interiors," for this brand. The collection will be presented at the "ISaloni" exhibition in Milan in April 2024, and it is expected to attract significant interest from international clients.
Aysel Mahmudlu continues her journey, achieving greater success in the world of design, and is becoming an internationally recognized professional. We wish her further success in her career.