Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetini bitirən, daha sonra İtaliyada Marangoni Universitetində Luxury Interior Design üzrə ixtisaslaşan memar və interyer dizayneri Aysel Mahmudlu, hal-hazırda memarlıq və dizayn sahəsindəki uğurları ilə tanınır. O, “Azul Bureau” adlı dizayn bürosunun yaradıcısıdır və komandası ilə birgə müxtəlif memarlıq, interyer dizaynı və tikinti layihələrini həyata keçirir.
Aysel Mahmudlu və komandası, Azərbaycanın ən böyük məscidi olan “Heydər Məscidi”-ni Naxçıvanda tikərək böyük bir uğura imza atıblar. Bu layihə 15 iyul 2022-ci ildə tamamlanıb və məscid, öz möhtəşəmliyi və arxitekturası ilə diqqət çəkir.
Bundan əlavə, Mahmudlu bir çox otellər, restoranlar və fərdi yaşayış evlərinin dizaynını həyata keçirib və özünə geniş bir müştəri bazası qazanıb. Ən yeni uğuru isə, 2024-cü ildə İtaliyanın məşhur mebel brendi Asnaghi Interiors ilə əməkdaşlığa başlamasıdır. Aysel Mahmudlu, bu brend üçün xüsusi dizayn etdiyi mebelləri "Aysel by Asnaghi Interiors" kolleksiyası adı ilə təqdim edir. Kolleksiya, 2024-cü ilin aprel ayında Milanda keçiriləcək "ISaloni" sərgisində nümayiş etdiriləcək və xarici müştərilər tərəfindən böyük maraqla qarşılanması gözlənilir.
Aysel Mahmudlu, dizayn dünyasında ardıcıl olaraq daha böyük uğurlar əldə edərək, beynəlxalq səviyyədə tanınan bir peşəkar olaraq yoluna davam edir. Onun karyera yolunda uğurlar arzulayırıq.

Айсель Махмудлу, архитектор и дизайнер интерьеров, окончившая Азербайджанский университет архитектуры и строительства, а затем специализировавшаяся на роскошном интерьерном дизайне в Университете Марангони в Италии, в настоящее время известна своими успехами в области архитектуры и дизайна. Она является основателем дизайнерского бюро "Azul Bureau" и совместно с командой реализует различные проекты в области архитектуры, интерьерного дизайна и строительства.
Айсель Махмудлу и её команда достигли большого успеха, построив крупнейшую мечеть в Азербайджане – "Мечеть Гейдара" в Нахчыване. Этот проект был завершён 15 июля 2022 года, и мечеть привлекает внимание своей великолепной архитектурой.
Кроме того, Махмудлу разработала дизайн множества отелей, ресторанов и частных жилых домов, а также заработала широкую клиентскую базу. Её последним успехом стало сотрудничество с итальянским знаменитым мебельным брендом Asnaghi Interiors в 2024 году. Айсель Махмудлу представила коллекцию мебели "Aysel by Asnaghi Interiors", специально разработанную для этого бренда. Коллекция будет представлена на выставке "ISaloni" в Милане в апреле 2024 года и ожидается, что она вызовет большой интерес у зарубежных клиентов.
Айсель Махмудлу продолжает свой путь, добиваясь всё больших успехов в мире дизайна, и становится признанным профессионалом международного уровня. Мы желаем ей дальнейших успехов в карьере.