“Fernando & Rafael” Memarlıq və Dizayn şirkətinin təsisçisi və rəhbərlərindən biri, azərbaycanlı memar Rafael Abbasovdünyanın nüfuzlu qlobal iqtisadi layihələrindən Investopia Europe 2024-də iştirak edib.
Mayın 10-da İtaliyanın Milan şəhərində baş tutan  qlobal tədbirdə iqtisadiyyat sahəsinin liderləri, rəhbərlər, investorlar və iş adamları bir araya gəlib.Palazzo Mezzanotte-də gerçəkləşən qlobal layihə iqtisadiyyat sahəsində beynəlxalq əməkdaşlığın inkişafına öz töhfəsini verib.
Layihə çərçivəsində Rafael Abbasov, İtaliyanın iqtisadiyyat naziri Adolfo Urso və BƏƏ-nin İqtisadiyyat naziri Abdulla bin Touq Al Marri ilə beynəlxalq əməkdaşlıq mövzusunda müzakirələr aparıb. Beynəlxalq arenada Azərbaycanı layiqincə edən gənc memar, iki ölkə arasında iqtisadi əlaqələrin inkişafına diqqət çəkib.
Qeyd edək ki, İtaliyan intibah memarlığının Azərbaycan klassikası ilə ideal sintezi olan “Fernando & Rafael” memarlıq sahəsində dünyamiqyaslı layihələrə imza atır.

One of the founders and leaders of the "Fernando & Rafael" Architecture and Design company, Azerbaijani architect Rafael Abbasov participated in one of the world's prestigious global economic projects, Investopia Europe 2024.
At the global event held on May 10 in Milan, Italy, leaders, executives, investors, and businessmen in the field of economics gathered together.The global project, held at Palazzo Mezzanotte, contributed to the development of international cooperation in the field of economics. Within the framework of the project, Rafael Abbasov held discussions on international cooperation with Italy's Minister of Economy Adolfo Urso and the UAE's Minister of Economy Abdulla bin Touq Al Marri.
The young architect, who worthily represents Azerbaijan on the international stage, highlighted the development of economic relations between the two countries.
It should be noted that "Fernando & Rafael," which is an ideal synthesis of Italian Renaissance architecture with Azerbaijani classics, undertakes global projects in the field of architecture.